SadeTatil.com sitesine erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirsiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. SadeTatil bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Genel ve Rezervasyon Koşulları

Burada yazılan Hukuki Şartlar ve Koşullar, rezervasyonlarını SadeTatil.com rezervasyon sistemi, API linkleri ve/veya geleneksel metotlar kullanarak yapan müşteriler tarafından önceden okunmalıdır. Bu bilgiler rezervasyonu yapan müşterileri hukuki olarak bağlayacağından, dikkatlice okunup anlaşılmalıdır. Burada bulunan Hukuki Şartlar ve Koşullar, şirketimizin haklarını ve yükümlülüklerini göstermekle beraber, ürünlerimize ulaşımı ve rezervasyon sürecini de açıklamaktadır.

SadeTatil, ürünlerini, SadeTatil,com Rezervasyon Sistemi, API linkleri veya e-mai üzerinden müşterilerine ulaştıracağını kabul eder. SadeTatil, müşterilerin rezervasyonlarını yaptıkları, ürünleri tedarik eden kurumların ( oteller, havayolları, araç kiralama şirketleri, transfer şirketleri, taşıma acenteleri, tur şirketleri ) acentesi olarak hareket eder. Bu nedenle yukarıda belirtilen ürünleri tedarik eden kurumların her birinin hukuki şartları ve koşulları rezervasyonunuza etki etmekte olup, bu koşullar istenildiği takdirde müşterilere sunulabilir. Bu hukuki şartlar ve koşulların sizinle ilgili olan bölümlerini ve SadeTatil.com’a ulaşım metodunuzu bildirdiğinizden emin olunuz. SadeTatil, bu Hukuki Şartları ve Koşulları önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Aksi bildirilmediği sürece, daha önceden yapılmış rezervasyonlar bu durumdan etkilenmez. ( Örn: Vergi vb. değişimi). Bu şart ve koşulların en son sürümü SadeTatil.com rezervasyon sisteminde her zaman bulunmakta olup, web sayfamızı kullanıp ürünlerimize ulaşılması bu şart ve koşulların kabul edilmesi anlamına gelmektedir. SadeTatil.com rezervasyon sistemine ulaşamayan müşterilere bu bilgiler başka yöntemlerle bildirilebilir.

Bütün durumlarda, rezervasyonda bulunan ve gruba öncülük eden misafir/yolcu, rezervasyon talebinin yapıldığı sırada 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Gruba öncülük eden bu yolcu, yukarıda belirtilen ürünleri tedarik eden kurumlar ile iletişim halinde olup, gruptaki diğer bütün misafirlerin/yolcuların bütün kişisel bilgilerini acenteye bildirmekle yükümlüdür. Bu kişisel bilgiler; tam ve doğru yazılmış isim ve soyadlar, ünvanlar, yaşlar, pasaport/bilgileri ve bütün yolcular için geçerli seyahat sigortalarıdır.

Web Sayfalarına Link Verilmesi

Bu site üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür, SadeTatil, link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sayfaların bir kısmı SadeTatil dışındaki kuruluşlar tarafından ve o kuruluşların sorumluluğunda düzenlenmekte olup, ilgili sayfaların kullanımı SadeTatil’den bağımsız şekilde ilgili kuruluşun koşul ve şartları tahtında gerçekleşir, SadeTatil bu sayfa ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır.

SadeTatil bu tür link verilen sayfalara erişimi, kendi yazılı muvafakatine bağlayabileceği gibi, SadeTatil’in uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir.

Ödemeler

Web sitesinde (SadeTatil.com) veya telefonla rezervasyonu yapılan hizmetlerin fiyatı (i) Tedarikçiler adına bu ödemeleri kabul edecek SadeTatil’e ve / veya (ii) doğrudan Tedarikçiler’e ödenecektir. Ödeme birden fazla tarafça (Müşteri’nin banka hesabında ya da kredi kartı ekstresinde gösterildiği gibi) tarafınızdan tahsil edilebilir, ancak ücretlendirilen toplam tutar sağlanacak hizmetlerin toplam fiyatını aşmayacaktır.

Müşteri ödeme kartı’nın detaylarını sağlayacaktır. Bu detayların Tedarikçi veya SadeTatil tarafından doğrulanması gerekecektir: (i) ödeme kartının geçerliliği (Birkaç gün içinde iade edilen veya Tedarikçi nedeniyle nihai ödemeden düşülen nominal değer üzerinden ücret) ve (ii) ödeme kartında yeterli ödeme için yeterli meblağın bulunması (Müşteriye banka kartını sağlayan banka tarafında teyit edilecektir).

Site Bilgileri ve Sorumluluğun Reddi

İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak SadeTatil.com web sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir ancak alınan veya talep edilen hizmet ve olanakların belirtilen nitelik ve müsaitliği göstermemesinden dolayı SadeTatil sorumlu tutulamaz.

Otel ve otel odalarının SadeTatil.com web sitesinde gösterilen fotoğrafları sadece genel bilgilendirme amaçlı olup alınan oda tipiyle sitede yayınlanan fotoğraflar aynı kategoride olmayabilir. Pansiyon durumları, otel konseptleri, yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri, SadeTatil.com üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar ve hizmete yönelik kişisel zevk ve tercihlere uymayan herhangi bir hususta SadeTatil ‘e bir itiraz yöneltilemez.

Tadilat, bakım ve yenileme çalışmaları tamamen ilgili otelin inisiyatifindedir ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmaksızın gerçekleşebilir. Oteller, böyle bir durumda oluşabilecek her türlü rahatsızlığı asgari düzeyde tutma sorumluluğunu göstereceklerdir. SadeTatil, kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraflardan sorumlu tutulamaz.

 

SadeTatil.com internet sitesinde, herhangi bir aksaklıktan dolayı oluşabilecek eksik ya da yanlış fiyatlandırmalar (tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan kaynaklanan fiyatlandırma hataları da dâhil olmak üzere) söz konusu olduğunda SadeTatil, ödenmiş ya da ödenecek olan ilgili fiyatı ve toplam tutarı düzeltme yetkisini saklı tutar.

 

Seyahat hizmetini sağlayan havayolları, oteller, tur şirketleri, villalar ya da diğer ürün tedarikçileri bağımsız kontrat tarafları olup, bu tarafların hareket, hata, ihmal, dikkatsizlik veya herhangi bir problemden doğabilecek sakatlanma, yaralanma, ölüm, eşya hasarı veya maddi/manevi hasardan SadeTatil kesinlikle sorumlu değildir.

 

SadeTatil, seyahat sırasında oluşabilecek sorunlardan ( herhangi bir gecikme, iptal, fazla satış, grev, doğa olayı ) ve bu sorunlar sonucu doğabilecek sakatlanma, yaralanma, ölüm, eşya hasarı veya maddi/manevi hasardan sorumlu değildir.

 

Telif Hakları

 

SadeTatil.com internet sitesinin tüm hakları SadeTatil ‘e aittir. SadeTatil internet sitesinin içeriğinde bulunan tüm yazılım ürünleri ve yazı, makale, fotoğraf, resim, doküman ve benzeri fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Bu ürünlerin hiçbiri, SadeTatil.’in yazılı izni olmadan kullanılamaz. Bu ürünlerin herhangi bir amaçla kopya edilmeleri, tekrar üretilmeleri, habersiz ve izinsiz kullanımları ve dağıtımları kanuni olarak yasaklanmıştır.

 

© 2017 SadeTatil.com – Site içerisinde ki görsellerin ve içerik bilgilerinin her hakkı saklıdır. Bu web sitesinde ki bütün içerikler SadeTatil.com tarafından belirsiz aralıklarla sürekli güncellenmektedir.

 

Hak Ve Sorumluluklar

 

SadeTatil.com internet sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, SadeTatil site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı SadeTatil.com sitesi ve SadeTatil’e sorumluluk yüklenemez.

 

Kullanıcı Yükümlülükleri

 

SadeTatil.com web sitesi düzenli olarak güncellenen bir site olmasına karşın, site üzerindeki tesis/tur bilgileri, fiyatlar, ödeme koşulları ve kampanyalar temsilidir. Tipografik ya da geç güncellemelerden kaynaklanan eksik ya da hatalardan SadeTatil sorumlu tutulamaz. Yapılan rezervasyonlarda her ürün ve ürün tedarikçinin kendi koşulları geçerlidir. Kullanıcı, bu ürünlerden herhangi birine rezervasyon yaptırmak isterse, rezervasyon yaptırdığı ürünün ait olduğu ürün tedarikçisinin rezervasyon anındaki koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

Sözleşme Tarafı, Yasa Seçimi ve Anlaşmazlıkları Çözme Yeri

 

Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda İngiltere Kanunları ve Mahkeme kararları geçerlidir. İhtilaf halinde SadeTatil kayıtları esas alınır. SadeTatil tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması Türkiye Kanunları ve Mahkeme hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dâhil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

 

Müşteri hizmetleri ile ilgili durumlarda lütfen [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz. Diğer durumlarda aşağıdaki yazışma adresini kullanabilirsiniz:

 

SadeTatil – Müşteri Hizmetleri

 

Bu sözleşme uyarınca ve web sitesi kullanım sonucunda, müşteri ile SadeTatil arasında herhangi bir ortaklık, görevlendirme, ortak girişim, acente ilişkisi bulunmayacağını kabul etmiş olmaktasınız.

 

Bu sözleşmenin tüm bölümleri, yasaların izin verdiği azami ölçüde geçerlidir. Bu sözleşmenin bir bölümünü yazılı olduğu haliyle uygulayamayacağımızı belirten bir mahkeme kararı olabilir. Böyle bir durumda, siz ve biz söz konusu bölümü, uygulayamadığımız bölümün amacına en yakın hükümlerle değiştiririz. Sözleşmenin geri kalan kısmı değişmeden kalır. Bu sözleşme, bu hizmetin kullanımına ilişkin aramızda yapılan sözleşmenin tamamını oluşturur. Bu sözleşme, hizmet kullanımına ilişkin olarak daha önce yapılmış olan her türlü sözleşmenin veya beyanın yerine geçer. Hizmete ilişkin gizlilik yükümlülükleriniz varsa, bu yükümlülükler geçerli kalır. Bu sözleşmedeki bölüm başlıkları, bu sözleşmenin diğer hükümlerini sınırlamaz.

 

Rezervasyon İptal Ve Değişiklikleri

 

SadeTatil.com sayfası üzerinden yapılan her türlü hizmet işlemlerinde rezervasyon kurallarımız kabul edilmiş sayılır. Tüm iptal ve değişiklikler, kullanıcılarımızın rezervasyon sırasında kabul edilen ve sözleşmede yer alan hizmet sözleşmesi çerçevesinde yapılmaktadır.

 

SadeTatil.com internet sayfası üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında SadeTatil ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Bu nedenle iptal veya değişiklik istekleri rezervasyonu yapan kişi tarafından, tarafımıza yazılı olarak bildirilmelidir. Bu durumda kurallar doğrultusunda iptal ve değişiklik ücretleri müşteriden alınır. Bu ücretler tatilin başlangıç tarihine yaklaştıkça artmakta bazı durumlarda %100 e kadar varmaktadır. İptal ve değişiklik ücretleri ürünü tedarik eden kurumların (tesislerin otel, villa ve s.) kurallarına göre değişiklik göstermekle beraber müşteri SadeTatil’e da ek ücret ödemekle yükümlüdür. Banka veya Kredi kartıyla yapılan ödemelerin iadesinde toplam ödemenin 2.9%’a kadar ücret tutulabilinir. Bu ücretler tarafımıza gönderilen yazılı iletiye cevaben müşteriye bildirilir. İptal ve değişiklik koşulları her otel ve villaya göre değişip, Detaylı Bilgi bölümünden ulaşılabilir.

 

Veri Güvenliği

 

SadeTatil.com internet sitemizle gerçekleştirilen, müşteri bilgilerinin transfer edilmesi ve alınması konusunda endüstri standardı kabul edilen şifreleme teknolojileri kullanılmaktadır. Sitemizde sizden aldığımız bilgileri, kaybolma, kötüye kullanılma veya değiştirilme riskine karşı koruyan makul güvenlik tedbirleri bulunmaktadır. Bu tedbirler her geçen gün gelişmektedir.

 

Pasaport Ve Vize İşlemleri

 

Yurt dışı tur ve konaklamalarında müşterilerin pasaportlarını ve nüfus cüzdanlarını, yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya müşterinin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu vs.) çıkışın engellenmesi durumunda SadeTatil’in herhangi bir sorumluluğu doğmaz, müşteri bu nedenle olabilecek iptal ve gecikmenin neticelerine katlanmakla yükümlüdür.

 

Sigorta

 

SadeTatil müşterilerine seyahat sigortası sağlamamaktadır. SadeTatil kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden müstakil olarak ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla müştereken sorumlu tutulamaz. Bu nedenle müşteriler, tatilleri sırasında oluşabilecek kazalardan kaynaklanabilecek ölüm ve daimi maluliyet için, isteğe bağlı ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası seyahat güvence sistemlerini kendi aracılığı ile satın almalıdırlar. SadeTatil müşterilerine tatillerinde oluşabilecek her türlü kaza ve sağlık problemine karşı rezervasyonlarını yaptırmadan önce seyahat sigortası yaptırmalarını tavsiye eder.

 

Müşterilerin seyahatleri boyunca veya konaklama tesislerinde taşıyıcıların ve/veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden SadeTatil sorumlu tutulamaz.

 

Destinasyonlar ve Tıbbi Tavsiyeler

 

Çoğu uluslararası seyahatler hiçbir sorun olmadan tamamlanmasına rağmen, bazı destinasyonlar diğerlerine göre biraz daha fazla risk taşımaktadırlar. SadeTatil, müşterilerine, seyahatlerinden önce ülkelerinin Dış İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanmış yasak, uyarı ve anonsları kontrol etmelerini ya da doktorlarına danışmalarını tavsiye eder.