Genel

TUR PROGRAM

  1. Gün:

.

Saat 22:00 Antalya Tolimtur ofis önünden hareket ile Akseki Konya güzergâhı üzerinden yaklaşık 8 saatlik bir yolculuktan sonra Nevşehir’e varıyoruz.

 

  1. Gün:

Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası bölgeye giriş yapıyoruz. Eski adıyla Korama bugünkü adıyla göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik turdan sonra; Şarap Mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi nin manzarasını panoramik olarak izleme şansı sunan Üç güzeller Mevkii de fotoğraf molası veriyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafa Paşa Koyu nu (Sinassos)  gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, bazı tarihsel dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Üç hisarlar Kalesi’ni dışarıdan fotoğrafladıktan sonra Uç Hisar’da bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Günün son gezisi onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi buradaki taş işleme sanatı konusunda bilgiler alındıktan sonra akşam yemeği ve konaklamak üzer otelimize dönüyoruz.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ   : KRAL HOTEL

 

  1. Gün:

Katılmak İsteyen misafirler için BALON TURU (75 € ) Sabah saat 5.00-05.30 arası otelimizden hareket ederek balon turlarının yapıldığı kalkış alanına ulaşıyoruz. Balonlar uçuş için hazırlanırken misefirlerimiz kahvaltı için bişeyler atıştırma şansı bulacaklar. Kısa suren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 45 dak sürecek. Balan turu sonrasında 07.00-07.30 civarında otelimize dönüş yapıyoruz

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığıCavuşin Ören Yeri nine gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı nda fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında peri bacalarının oluşturduğu şekillerin bazı şeylere benzetildiği Dervent Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri`nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret takip ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapma imkanı da bulacak ve sonrasında Horasan da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş ı Veli Türbesi ni türbasini ziyaret ediyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuza son veriyoruz akşam yemeği ve konaklamak üzre otelimize dönüyoruz.

NOT: İsteyen misafirlerimiz akşam 20:30 da başlayacak Türk Gecesi eğlence organizasyonuna katılabilirler. Ulaşımı kendi Tur Otobüsümüz ile sağlayacağımız Organizasyonda ;  Anadolu Halk Oyunları Gösterisi, Dansöz Gösterileri ve eğlenceler  olacaktır. Sınırsız yerli içki ve diğer içecekler ikram edilmektedir . Kişi Başı  50 TL dır.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ : KRAL HOTEL

 

  1. Gün:

Sabah kahvaltımızı alarak otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derin Kuyu Yeraltı Şehri olacak. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Göl ü görerek çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağacaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri vb. birçok yeri görmek üzere iniyoruz. Burada ki hayretler verici gezimizi de sonlandırdıktan sonra yolumuz üzerinde Konya ya Mevlana Türbesini ziyaret etmek üzre yola koyuluyoruz. Mevlana Celalettini Rumi dergah ziyaretleri sonrasında da Akşam yemeği molası veriyoruz Konyanın Etli pidesi ve daha bir çok lezzetlerini tatma firsatı bulduktan sonra Antalya ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Aktiviteler

Activities extra info. Lorem ipsum dolor sit amet.

Müsait varış yerleri

Additional availability text. You can use this field for disclaimer text or anything else you want your clients know before booking.
Maalesef şu anda bu turda yer yok.

Üzgünüz, hakkında henüz yorum yapılmamış .