Belek

Belek

Ne yapılır

Belek, Antalya’nın Serik ilçesine, bağlı bir mahalledir. 12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen bir kanunla mahalle olmuştur, ancak Antalya’da en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biridir.

Antalya’ya 40 km uzaklıktaki Belek, zamanla Antalya’dan farklı bir tatil bölgesi olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. Modern otelleri, sınırsız alışveriş imkânı, keyif alabileceğiniz restoranları ve özellikle dünya standartlarındaki golf tesisleriyle, doğa ile sporu, tarih ile tatili bir arada sunan tatil bölgelerinden biridir. Belek, iki küçük köyden oluşmaktadır: Kadriye ve Belek. Kıyıdan yaklaşık bir kilometre mesafede iki köyü birbirine bağlayan 8 km’lik bir yol bulunmaktadır.

Kadriye düz kıyı ovaları destekleyen ziraat ve tarım alanı üzerinde kurulu olan bir köydür.Köy, kafe ve restoranlar bölgesine 5 geçit noktasına sahiptir. Köyün merkezinde, salı pazarının kurulduğu alanda saat kulesi bulunmaktadır. Belek ise doğuya doğru 8 km sahili ile uzanan, muhteşem mağazaları ile Kadriye’den daha büyük konumdadır. Belek merkezinde yeni bir tiyatro, insan yapımı bir şelale ve yörenin ilk camisi vardır.

Otuzdan fazla 4-5 yıldızlı otelleri ve diğer konseptlerdeki konaklama seçenekleriyle Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Belek aynı zamanda Türkiye’nin golf merkezi olarak bilinmektedir. 50 adet futbol sahası ve 200’ü aşkın tenis kortu ile deniz, doğa ve tarihin yanına sporu da ekleyen Belek, futbol takımlarının hem devre arasında hem de yaz aylarında kamp yapmak için öncelikli tercihleridir.

Ülke Antalya
Geçerli ödeme yöntemleri

Visa in not needed for EU citizens.

Konuşulan dillerEnglish
Kullanılan para birimleriLira, Euro, Dolar
Yüzölçümü (km2)243.610 km²

Spor & Doğa

Golf Sahaları
Belek’in meşhur olduğu bir diğer alan da, tabii ki golf sahaları. Türkiye’nin en büyük golf sahalarına ev sahipliği yapan Belek’te dönem dönem turnuvaları da yakalayabilirsiniz. Eğer bu sporla ilgileniyorsanız, Belek’in mükemmel manzarasına kurulmuş seçkin golf sahaları sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Spor ve doğa görseli

Kültür ve tarih hakkında

Dinler Bahçesi
Üç büyük din, bir arada ve kardeşçe… Belek’in simgesel merkezlerinden biri olan Dinler Bahçesi, üç farklı dini de bünyesinde birleştirerek yüz yıllardır herkesi kucaklıyor. Cami, kilise ve sinagog, üçü de aynı bahçeye açılıyor ve herkes aynı yerde, bir arada özgürce ibadetlerini gerçekleştirebiliyor. Her özel gün ve bayramın kutlandığı, kültürlerin kaynaştığı Dinler Bahçesi’ni Belek’te görülmesi gereken yerler listenizin en üst sıralarına ekleyin.

Maalesef bu bölgede henüz tesisimiz bulunmuyor.

Yacht Tour

Yacht Tour

Belek, Kemer, Kaş, Antalya
MARMARİS Saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün servis akşam yemeği ile b ...

Ne yazık ki şu anda bu bölgede kiralık araç önerimiz yok.